PKK DOSYASI : PKK’nın Batı’dan ve akillerden yardım yakarışları

Terör örgütüne yönelik devam eden operasyonların durdurulması için PKK’nın üst düzey yöneticileri, ABD ve AB’den destek arayışlarına başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve polisin son günlerde gerçekleştirdiği operasyonlardan büyük kayıplar veren terör örgütü PKK’nın sözde yöneticileri, Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve ABD’de destek turlarına başladılar. Özellikle Belçika, Almanya ve Hollanda’da PKK terör örgütüne yakınlığı ile bilinen siyasi parti, sivil toplum örgütü ile temaslara geçtiği öğrenilen PKK’nın bölge sorumlularının, Türk güvenlik güçlerinin operasyonlara son vermesi için destek istedikleri ortaya çıktı.

Temaslarda özellikle Kandil ve Türkiye’deki kırsallarda, “Güvenlik güçlerinin operasyonlarında sivillerin katledildiği” imajı yaratılmaya çalışıldığı istihbarat raporlarında yer aldı. Örgütün DHKP-C terör örgütü başta olmak üzere diğer terör örgütlerinin Avrupa ve ABD’deki üst düzey yöneticileri ile de temasta oldukları, operasyonların son bulması noktasında ortak hareket etme konusunda görüştükleri öğrenildi. Örgütün Kandil’deki yöneticilerinin de ABD ile temasları raporlarda yer aldı.

TÜRKİYE’DE UMUTLARI AKİLLER OLDU!

Terör örgütü PKK’nın Türkiye’de de bu kapsamda girişimlerde bulunduğu, özellikle çözüm süreci döneminde kendilerini akiller olarak tanıtan ve örgüte yakınlıklarıyla bilinen kişilerle temas kurdukları istihbarat raporlarında yer aldı.

Vadet’in haberine göre; örgütün özellikle kendisine yakın sivil toplum örgütleri, gazeteciler, sanatçılar ve bir çok tanınmış kişiyle temasa geçtiği öğrenildi.

Türkiye’deki görüşmelerde, televizyonlarda ve basın yayın organlarında, “Analar ağlamasın” sözleri altında, “Silahların susması ve çift taraflı ateşkes” propagandaları yapılması istendi.

Ağustos ayının başlarında yapılan bu görüşmeler neticesinde, STK ve örgüte yakın bazı kişilerin harekete geçerek, bazı televizyon ve gazetelerde bu yönde demeç verdikleri de istihbarat raporlarına yansıdı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: