EMNİYET DOSYASI : İŞTE MÜDÜRÜN 5 YILDIZLI OTELİ

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı’nın “Polisimi 5 yıldızlı otellerde ağırlıyorum. Şanlıurfa, en güvenilir illerden” şeklindeki açıklamasının ardından şehre geçici görevlendirme ile gelen polislerin tuvalet damında açık havada yattıkları ortaya çıktı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde canlı bombalı saldırıda 34 kişinin hayatını kaybetmesi ve Ceylanpınar’da 2 polisin şehit edilmesi üzerine çeşitli illerden geçici görevlendirmeyle şehre gönderilen ve barınacak yer bulamayan polislerin ikamet ettikleri yerler yürek burkuyor.

Özellikle Ceylanpınar’da geçici görevlendirmeyle gelen polislerin bir okula ait tuvaletin damında yatıp kalktığı ortaya çıktı. Kötü şartlarda açık havada kalan çevik kuvvet polislerinin, halının üzerine atılan bir yer yatağında yattıkları görülüyor. Polisler gündüz yataklarını koyacak yer bulamadığı için açık alanda bırakıyor. Üstelik polislerin yattığı yerin PYD’nin kontrolündeki Resulayn sınırına yaklaşık 500 metre mesafede bulunması açık hedef olduklarını gözler önüne seriyor.

Geçen ay 2 polisin evinde uyurken şehit edilmesi kamuoyunda Şanlıurfa’daki emniyet güçlerinin güvenliğini sorgular hale getirmiş, şehirde birçok polis ve askerin evi değiştirilmişti.

‘POLİSLER 5 YILDIZLI OTELDE KALIYOR’

Emniyetteki zafiyetini paralel safsatasına bağlayan Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, geçen hafta kentte görev yapan ulusal ve yerel basınla buluşmuş burada, “Şanlıurfa’da olağanüstü bir durum yok. İlimizin güvenliği 81 ilin içinde en iyisi. İşimizin başındayız. Biz bütün tedbirlerimizi aldık. Önleme işini en üst düzeyde tutuyoruz” diyerek basında yer alan güvenlik ve istihbarat zafiyeti haberlerinin kendilerine yönelik haksızlık olduğunu anlatmaya çalışmıştı. Pınarbaşı, aynı toplantıda “Ben polisimi 5 yıldızlı otellerde ağırlıyorum. Şanlıurfa, en güvenilir illerden” ifadelerini kullanmıştı.

Bu arada Emniyet Müdürlüğü’nün kalacak yer bulamadığı polislere prefabrik konut arayışına girdiği öğrenildi.

İstihbarat amiri o kafeyi kapattı

Canlı bombanın kendisini patlatması sonucu 34 kişinin hayatını kaybettiği Şanlıurfa’nın Suruç Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Amir Vekili Ali K., Şanlıurfa şehir merkezinde eşinin adına açtığı ve Suruç’ta olması gerekirken sürekli kendisinin ilgilendiği kafeyi kapattı.

Suruç’ta görevi başında bulunması gereken istihbarattan sorumlu amirin, kurumun aracıyla sürekli Şanlıurfa’ya gidip geldiği belirtilmişti. İstihbarat Amir Vekili Ali K.’nın eşi adına açtığı kafeyle ilgilendiği iddiaları kamuoyunda tepki toplamıştı. Alınan bilgiye göre emniyet amirinin kafeyi geçen günlerde sessiz sedasız kapattığı ortaya çıktı.

Kafenin isminin ise kazılarak silindiği görüldü. Ali K.’nın, vaktinin önemli bir kısmını Suruç’ta değil, Şanlıurfa’da geçirdiği, her ay 650 TL terör tazminatı aldığı, hatta Şanlıurfa’ya giderken de istihbarat şubenin aracını kullandığı iddia edilmişti.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: