MOSSAD DOSYASI /// (YANDAŞ) AKİT GAZETESİ : Mossad Arap ülkelerinde cirit atıyor

Siyonist İsrail medyası Mossad casusluk örgütünün Arap ülkelerindeki faaliyetlerini genişlettiğini yazdı.

Yediot Aharanot gazetesi son zamanlarda bölgenin Arap ülkelerinde yaşanan gelişmelerin ardından Mossad’ın Ortadoğu ve kuzey Afrika bölgelerini gözden geçirdiğini ve yeni casusluk operasyonlarına başladığını yazdı. Siyonist medya Mossad’ın hedef tahtasında ise Türkiye, Libya, Sudan, Mısır ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin yer aldığını belirtti. Mossad’ın eski başkanlarından Amos Yadlin ise Mossad’ın Arap ülkelerinin içişlerine karıştığını itiraf etti. Yadlin, Mossad Arap ülkelerinde tam 3120 işbirlikçisi bulunduğunu, bunlardan 192’si siyasi hareketlerde ve teşekküllerde faaliyet yürüttüğünü belirtti.

Mossad’ın Arap ülkelerinde casusluk yapanlar için özel kurslar da düzenlediği belirtiliyor. Gerçekte Mossad ajanları son yıllarda Sudan ve Mısır’da adeta cirit adıyor. Siyasi gözlemciler güney Sudan’ın Sudan’dan ayrılmasını da Mossad ajanlarının faaliyetlerinin sonucu olduğunu dile getiriyor. Mossad güney Sudan’da isyancılarla irtibata geçmek ve onları silahlandırmak sureti ile Sudan’ı bölmeyi başardı. Ancak yeni kurulan ülkenin sınırlarında gerginlik hala devam ediyor. Hali hazırda da başta Darfur olmak üzere Sudan’ın batı yöreleri Mossad ajanlarının aktif bir şekilde faaliyet alanlarını oluşturuyor. Mossad ajanları ayrıca Arap ülkelerinde çeşitli etnik ve mezhebi yapılara nüfuz ederek bu ülkelerde huzursuzluk ve kargaşa çıkarmaya çalışıyor.

Bunun en son örnekleri ise son aylarda Lübnan ve Mısır’da yaşandı. Lübnan’ın kuzeyinde Trablus’ta çıkan çatışmalar ve yine Mısır’da Müslümanlarla Kıbti Hristiyanlar arasındaki sürtüşmeler, siyonist İsrail casusluk örgütü ve Amerika’nın entrikaları ve komploları sonucuydu. Arap ülkelerinde yaşayan Filistinli ve diğer Arap şahsiyetlere suikast düzenlemek, Mossad’ın bölgede yürüttüğü bir başka faaliyet alanıdır. Gerçekte siyonist rejim İsrail Arap ülkelerinde yaşanan İslami uyanış sürecinden derin paniğe kapıldığı gözleniyor. İşte bu yüzden Mossad Arap ülkelerindeki casusları aracılığı ile bu ülkelerin iç arenasını gerginleştirmeye ve dini ve etnik anlaşmazlıkları körüklemeye çalışıyor. Kuşkusuz bir zamanlar siyonist İsrail’in yakın dostu olan Mısır gibi ülkeler bugün farklı bir ortamı tecrübe ediyor ve bu yüzden Mossad tarafından tehdit altında bulunuyor.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: