ERGENEKON DOSYASI : BİR AKIL HASTASI ERGENEKON DAVASININ TANIĞI OLDU … ŞİZOFREN TALİP DOĞAN KARLIBEL

ALMANYA HANGİ ERGENEKON TANIĞINA ‘SAHTEKÂR’ DEDİ?

Necip Hablemitoğlu, Alman Vakıfları, Ergenekon, Şike iddiaları… Talip Doğan Karlıbel, bu dört olayın kesişenin de yer alıyor. Almanya “bu adam sahtekar” diyor ancak Karlıbel’e özel görevli savcı, hâkim ve gazetecilerin en muteber adamı.

Ergenekon yalanlarından, akıl almaz iftira ve karalamalardan en çok mağdur olanların başında Kıbrıs gazisi, emekli yüzbaşı (şimdi emekli kıdemli Albay) Muzaffer Tekin gelir. Tekin’e musallat olanların başını da artık Aydınlık okurlarının yakından tanıdığı Talip Doğan Karlıbel çeker!

Talip Doğan Karlıbel, Ergenekon ana davasında savcıların çok önemli bulduğu “tanıklardan” biridir. Onun, “işte belgesi” diye mahkemeye sunduğu metinlerin “bir kağıt parçası” değerinde olduğunu, İP lideri Doğu Perinçek önceki duruşmalarda kanıtlamıştı. Karlıbel’in belgelerindeki isimler sahte, unvanlar uydurmaydı. Hepsini kendisi imal etmişti.

Muzaffer Tekin’in talebi üzerine İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 4 Ocak 2011 tarihinde Alman makamlarından talep ettiği bilgiler, 7 Mart 2012 tarihinde mahkemeye ulaştı.

Adalet Bakanlığı, Alman yetkili makamlarının göndermiş olduğu özgün belgeleri, “resmi olmayan tercüme” ibaresiyle Türkçe’ye çevirterek mahkemeye gönderdi. Tercümede Karlıbel’in “belge” diye sunduğu konularla ilgili olarak “Yanlışlık ve tahrifat olduğu tespit edilmiştir” deniliyor.

‘YANLIŞLIK’ ÇOK MASUM BİR SÖZCÜK!

Ancak Muzaffer Tekin “yanlışlık” ve “tahrifat” ifadelerinin çok masum kaldığını düşünerek, Alman yetkili makamlardan gelen belgelerin noter yetkili bir tercüme bürosuna çevirisini yaptırdı.

Tekin’in çevirisini yaptırdığı ve mahkemeye sunacağı belgeler şunlar:

Almanya Federal Hukuk Müdürlüğü’nün resmi yazısı, Aşağı Saksonya Adalet Bakanlığı’nın resmi yazısı ve Aşağı Saksonya Ağır Ceza Dairesi’nin raporu.

Bunları özetleyelim.

Almanya Federal Hukuk Müdürlüğü’nün yanıtında “söz konusu şerhin sahte olduğu tespit edilmiştir” deniliyor.

Aşağı Saksonya Adalet Bakanlığı’nın resmi yazısında, “Eyalet Ağır Ceza Dairesi’nin 05/09/2011 tarihinde, 20/11/2003 tarihli yazının sahte olduğunu, W. Neuman adında bir çalışan bulunmadığını ve 20/11/2003 tarihli şerhte belirtilen kişiler arasında bir teknik takibin yer aldığı bir işlemin bulunmadığını bildirmiştir. Türkiye’de sorgulanan tanık Karlıbel’in adı incelenen davaların hiçbirinde geçmemektedir” diye belirtiliyor.

Aşağı Saksonya Ağır Ceza Dairesi’nin raporunda ise “Karlıbel tarafından verilmiş bulunan Aşağı Saksonya Ağır Ceza Dairesi’ne ait şerh üzerinde yapılan inceleme neticesinde söz konusu yazının sahte olduğu anlaşılmıştır” deniliyor.

Karlıbel’in yalanları böylece bir kez daha resmiyet kazanıyor. “Adam yalan üretme merkezi gibi çalışıyor” derken boşuna söylememişiz!
Muzaffer Tekin şöyle diyor:

“Talip Doğan Karlıbel’in mahkeme nezdinde hâlâ bir inandırıcılığı var mı bilmiyorum. Ancak aleyhime ifade veren tanık ve gizli tanıkların da Karlıbel’den farkları olmadığını bilmenizi isterim.”

Hikmet Çiçek
Silivri 1 nolu Cezaevi

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/almanya-hangi-ergenekon-tanigina-sahtekr-dedi-h2508.html

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: