ERGENEKON DOSYASI : Ergenekon da kara propaganda çöktü ! /// TARİH : 2012

Ergenekon operasyonlarıyla eşzamanlı olarak yazdığı kitaplarla tanınan Zihni Çakır’ın kaynağı ortaya çıktı! Psikolojik savaş malzemeleri, iftira ve yalanlarla dolu kitaplardaki bilgilerin emniyet istihbaratından alındığı anlaşıldı.

Ergenekon’un bugünkü duruşmasında, operasyonlarla eşzamanlı olarak yazdığı kitaplarla dikkat çeken Zihni Çakır tanık olarak dinlendi.

Zihni Çakır mahkemedeki ifadesinde kitaplarının kaynağını emniyet istihbarat görevlileri olduğunu kaydetti. Çakır’ın, emniyet istihbaratından aldığı bilgilerle yazdığı kitaplarda birçok yalan ve iftira yer alıyordu.

Çakır, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in sorusu üzerine; "Balat toplantısıyla ilgili Emniyet İstihbaratının raporunu gördüğünü ancak belgeyi fotokopi çektiremediği, Çetin Doğan, Tuncer Kılınç için isimleri açık olarak yazmadığını" öne sürdü.

Doğu Perinçek; bu isimlerin Amerikan kriptolarında açıkça yazıldığını kaydetti. Bu kişilerin Türk Ordusu içindeki Atatürkçü generaller olduğunu vurgulayan Perinçek, "D.P. Kısaltmasının yanında siyasetçi yazıyor, Adı soyadı D.P. olan benden başka bir siyasetçi yok." ifadelerini kullandı.

Aydınlık Gazetesi yazarı Hikmet Çiçek, Zihni Çakır’ın, "Ümraniye’de bulunduğu iddia edilen el bombalarının fotoğraflarını, nasıl temin ettiğini sordu." Çiçek, "fotoğrafları sanıklardan önce nasıl ve kimden temin ettiğini sordu. Çakır, soruyu "bu fotoğrafların nereden elde edildiği değil, elde edilme başarısı kutlanmalıdır." sözleriyle yanıtladı.

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük de, Zihni Çakır’a, "Taner Ünal’la Veli Küçük’ü 20 yerde gördüğü" iddiasını hatırlattı ve nerelerde gördüğünü sordu. Çakır iddiasında ısrar edince Veli Küçük; “Benim göbek adım Kamber. Her yere giderim ben. Piyasada sahte Veli Küçük dolaşıyor." açıklamasını yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: