İLLUMİNATİ DOSYASI : İllüminati ve Masonluk Hakkındaki Gerçekler

Son bir kaç yıldır adlarını başarıyla duyuran İlluminati örgütü ve tarihiyle ilgili bir sürü yazılar karşımıza çıkmakta. Toplumu nasıl kaosa sürüklemeye çalışmaları ve baskı altında tutmaları konusunda atılıp tutulanlarla her gün karşılaşıyoruz. İllüminati Örügütü’nün Şeytan’a tapan Satanistler olduğu sözleri de hala aramızda. Bir çok ünlünün ve zengin isimlerin bu örgüte üye oldukları ve klipleriyle, film sahneleriyle olsun bunu yüzümüze vurdukları iddaa ediliyor. Bu kadar karmaşık bir konuyu anlamak zordur çünkü gizli planları ve amaçları akıl almaz olabiliyor. "ya öyleyse" demekten dilimizde tüy bitti. Bu yazı İllüminati’nin gizli sembolleri ve ya kartları hakkında değil. İnsanların akıllarında oluşmuş genel İlluminati’ye kendimce açıklık getirmeye çalışacağım. Ama gerçekleri ve ya bir zamanlar gerçek olanları bilmenizi isterim.

İllüminati Örgütü ilk olarak 1 Mayıs 1776’da Bavyera’da kilise hukuku profesörlerinden biri olan filozof Adam Weishaupt tarafından beş kişiyle kurulmuştur. İllüminati kelime anlamıyla Aydınlanmışlar demekti. Bilimi o sıralar kilise baskısı altından kurtarmak ve dünyanın geleceği için tek gerçek yapmaya çalışan bilim adamları ve düşünürlerden oluşuyordu. Yeni Dünya Toplumu, yani dinin ve kilise baskısının olmadığı, yalnızca bilimin gerçeklerinin dünyayı sardığı bir düşünce.

Şu an ise İllüminati’ye özleştirilen şeyler yalnızca bilinç altı mesajları ve cinsel içerikli mesajlarla sınırlı kalıyor. Komplo teorileriyle ve Dünya’da olup biten herşeyi İllüminati’ye bağlamak medyayla birlikte bir baskı toplumu oluşturuluyor. Ve ben bunun İllüminati ile alakası olduğunu sanmıyorum İllüminati 18.ve 19. yüzyıllarda entellektüel kesimin dünya görüşünü oluşturuyordu. Satanizm kiliseye karşı olan eğitimli kimselere verilen addı. Şeytana tapmaları saçmalığı kilisenin kendisine karşı olanlara karşı attığı bir iftiradan ibaret. Gerçi bunlardan sonra kiliseye karşılığını belli etmek isteyen bazı kimseler kilisenin ortaya attığı iddaaları uygulayarak günümüzün Satanizmini doğurdular. Aslında yoktan var olmuş bir düşünce akımı ve ayin ritüeli.

Mason’lukla İllüminati hep paralel olarak gösterilmişlerdir. Masonların dünya görüşü aslında barışçıl, sevgi, saygı ve dogmatiklikten uzak bilimsel derin düşüncelerden ibaret. Kimsenin sizi kesmeye çalıştığı yok. Masonlara göre masonluk akılcılık, bilimsellik ve insanlığın oluşumundan bu yana ortaya çıkarak, insanlığın gelişimine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmuş bir kültür ve fikir üst yapı kurumudur. Üst düzey iyi insan olmayı savunur. Ne kadar ütopik gelse de dünya barışının böyle sağlanabileceğini düşünüyorlardı.

Masonların hepsinde bir tanrı arayışının olmaması belki de şeytana taptıklarını öne sürenlerin nedenidir. Özgür Masonculuk bilim ve hümanist düşünceleri olan herkesi kabul eder. Din, dil, ırk ayrımı yoktur.

İllüminati’yle neden bu kadar yakın tutulduğuna gelelim. Benzer dünya görüşleri İllüminati örgütünün Mason localarından doğduğunu söyler. Yeni okuduğum Dan Brown’un Melekler ve Şeytanlar kitabında ise İllüminati örgütü devlet tarafından dağıtıldıktan sonra onlara kucak açan Masonların içinde büyüdüğü söyleniyor. Dediğim gibi, savundukları fikir akımları birbirine çok benzerdi. Bu yüzden birbirleriyle etkileşim içinde olmaları şaşırtıcı gelmez.

Şimdi benim medyadan okuduğum ve sinirime en çok dokunan olaylara gelelim. İllüminati’nin tüm devlet başkanlarını elinde tuttuğu ve dünyayı parmağında oynattığı söyleniyor. Şeytana tapıyor ve cinselliği önemli tutuyorlarmış. Bana kalırsa, İllüminati adının arkasına saklanan başka bir grup örgüt var. İllüminati korkusuyla insanları dine çekmeye çalışan bir örgüt. İllüminati yasaklandığı günden beri gizli tutulan bir örgüt ve öldürme olaylarının aksine bilim adamlarına ve sanatçılara oldukça saygısı olan bir gruptu. İllüminati’yi savunur gibi görünsem de şu an komplo teorilerinde adı geçen İllüminati’nin asıl İllüminati olduğunu zannetmiyorum.

Şöyle düşünün. Gizli bir grup var ve gizli mesajlarla sizi etkisi altına almaya çalışıyor. Çoğu medyanın bahsettiği gibi insanları dinden çıkarıp, sonra önümüze yeni bir şeytan dini atacaklarmış. Ama sorun da burada başlıyor. Medya. İnsanlar bu örgütün oldukça farkında. İnsanlar korkuyor. Korku toplumunu bastırmak ve yönetmek daha kolaydır. Bir de bu örgütün üyelerinin dine karşı olduğunu söylersen, insanlar dine sarılır. Bu örgüt bilimsel gerçekleri savunursa, insanlar bilimsel gerçeklerden uzaklaşır.

Bu kadar basit…

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: