FETULLAH CEMAATİ DOSYASI : 28 Şubat’ta tek Gülen’e dokunulmadı

Emniyet ve askeri istihbaratın 28 Şubat döneminde sadece Gülen Cemaatini takip etmediği ortaya çıktı. O dönemde cemaatleri takiple görevlendirilen Jandarma İstihbarat personeli Okan İşgör, İslami kesime yoğun şekilde baskı uygulandığı dönemde bir tek Gülen Cemaatine dokunulmadığını söyledi

28 Şubat döneminde İslami grup ve cemaatlerin takibiyle görevlendirilen Jandarma İstihbarat personeli Okan İşgör, Akit TV’de yayınlanan Arka Plan programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İslami kesime yoğun şekilde baskı uygulandığı dönemde Gülen Cemaatine yönelik takip ve operasyonel bir faaliyetin bulunmadığını söyleyen İşgör, “Gülen Cemaati dışındaki tüm cemaatleri takip ediyorduk. Şu an paralel yapı olarak adlandırılan Fetullahçılarla ilgili o dönem üstlerime rapor sundum ama dikkate alınmadı” dedi.

ONLAR HARİÇ HERKES İZLENİYORDU

Murat Alan ve Kenan Kıran’ın birlikte hazırlayıp sundukları Arka Plan programına konuk olan Okan İşgör “28 Şubat’ta zulüm gördük” diyen paralel yapıyı ters köşe yapacak açıklamalarda bulundu. Gülen Cemaatine yönelik baskı iddialarının safsata olduğunu anlatan İşgör, aksine paralel örgüte mensup polis, asker ve yargı mensuplarının yapıyı kamufle edip diğer STK ve cemaatlere operasyon yaptırdığını belirtti. İşgör, “Birçok yapının içine sızmıştık. Sadece Fetullah Gülen Cemaatini takip etmiyorduk. Bu durumu defalarca raporlamama rağmen herhangi sonuç alamadım.”

KENDİLERİNİ KAMUFLE ETTİLER

O dönem yürütülen İBDA-C, Hizbu’t Tahrir, Selam-Tevhit Örgütüne ilişkin operasyonların Paralel Yapı tarafından yürütüldüğünü belirten İşgör, “Paralel örgüte mensup savcı, asker, polis ve istihbaratçıların süzgecinden geçmeyen hiçbir soruşturma yoktu. 17 Aralık operasyonunu kurgulayan polis şefleri ve abileri o dönem ‘cambaza bak’ mantığı ile kendileri dışındaki tüm Müslümanları ifşa edip hedef durumuna getirdi” dedi.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: