BOP DOSYASI /// MURAT ÇABAS : Utanması gerekenler timsah gözyaşı döküyor

Önceki gün Bodrum sahilinde bulunan 3 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi’nin cansız bedeninin yürek parçalayan fotoğrafı tüm dünyanın gündemindeydi.

Yerli yabancı birçok gazete ve dergi bu haberi manşetten verdiler.

Independent, Daily Mail, NBC TV, Huffington Post, Washington Post, New York Times gibi İngiltere’nin ve ABD’nin önemli basın organları haberi ön planda yayınladılar.

Peki, cansız bedeniyle dünyanın gündemine oturan minik Aylan’ın hikayesi neydi?

Bu Bodrum’da gördüğümüz minik cansız beden, yaşanan hangi gerçeklerin bir sonucuydu?

Hatırlarsanız, geçen yılın Ekim ayında IŞİD Kobani’yi işgal etmiş ve Kobani halkı da kaçmak zorunda kalmıştı.

İşte minik Aylan Kurdi, kardeşi Galip, annesi Rihan ve babası Abdullah da bu IŞİD saldırılarından kaçmaya çalışan Kobanili bir ailenin fertleri…

Aylar sonra Bodrum’a gelen bu aile önceki gün Ali Hoca Burnu Plajı’ndan Yunanistan’ın Kos (İstanköy) adasına kaçak yollarla geçmek için bot kiralıyorlar ve 6 kişinin bulunduğu lastik bot batıyor. Minik Aylan, kardeşi Galip ve anneleri boğularak ölüyor, cansız bedenler Bodrum sahilinde bulunuyor. Baba Abdullah ise kurtuluyor.

Tabi, dünya minik Aylan’dan, cansız bedeni sahilde bulunduğu için haberdar oldu ve timsah gözyaşları dökmeye başladı, peki ya bugüne kadar cansız bedenleri karaya vurmayan binlerce Aylan, onlardan haberdar olan var mı?

Ya da ABD, İngiltere, İsrail ve diğer batılı güçlerin Ortadoğu’da Büyük Ortadoğu projesi amaçlı besleyip büyüttüğü terörün Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da acımasızca katlettiği ve cesetlerinden bile haberdar olamadığımız onbinlerce Aylan, onlar için gerçekten gözyaşı döken var mı?

O beğenmediğiniz Esad’ın hakim olduğu bir Suriye’de, bir Kobani’de, Kaddafi’nin hakim olduğu bir Libya’da bu tür dramlar yaşanmıyordu.

Büyük İsrail devleti amaçlı BOP uğruna, İslam dünyasına bir hançer gibi saplanan, Müslüman görünümlü, ABD-İsrail-İngiltere üretimi, kollarında haç dövmesi, göğüslerinde haç taşıyan teröristler, “Allahuekber” diyerek kadın demeden, çocuk demeden Müslümanları katlettiği için bu dramlar yaşanıyor.

Amaç belli, İsrail projesinin bir parçası olan Suriye’nin kuzeyini terör bahanesiyle boşalttırıp, buranın halkını mülteci haline getirip, Yahudi Barzani’nin kontrolünde bu bölgede İsrailoğullarına yerleşim yeri açmak…

Yani Filistin coğrafyasında yaşayan Filistinlinin kaderini Suriye’nin kuzeyinde Kobanili, Afrinli, Tel Abyadlı, Cizireli yaşıyor. Görünen o ki, yarın da Türkiye’nin güneydoğusu aynı kaderi yaşayacak.

Bu yaşanan dramlarda maalesef BOP’ta misyon sahibi olan siyasileri bulunan Türkiye’nin de sorumluluğu var.

Neticede bundan 4 yıl önce Suriye krizi yokken, Esad’ın Suriye’nin tamamına hakim olduğu dönemlerde Suriye en güvenilir komşumuzdu, Kobali, Afrinli, Cizireli gayet güven ve huzur içinde hayat sürüyorlardı. ABD düğmeye bastı bir anda “dost Esad”, “zalim Esed” oluverdi ve Suriye’deki küresel terörün geçiş güzergahı maalesef Türkiye oldu.

Kim derdi ki 4 yıl sonra Kobanili aileler Ege Denizi’nden Yunanistan’a geçerken denizde boğulacak, “Ne işleri var huzur içinde yaşayan Kobanililerin Ege Denizi’nde, şişme bir botta” demezler miydi? Peki, aynı şey güneydoğulu kardeşlerimiz için söylense bugün ne dersiniz?

BOP uğruna, arzı mevut uğruna, büyük İsrail uğruna masum insanlar, bebekler, çocuklar, kadınlar ya öldürülüyor, ya yerinden yurdundan ediliyor, ya şişme botlarda ölüme terk ediliyor, cesetleri sahillerden toplanıyor ya da mültecilere köle gözüyle bakan batılıların olmayan insafına bırakılıyor.

Onlar da bir taraftan yaşanan bu dramların sebebi olmaya devam ederken bir taraftan da timsah gözyaşı dökmeye devam ediyorlar, kan içici vampirler olarak dünyaya insanlık dersi vermeyi de ihmal etmiyorlar.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: