MEDYA DOSYASI : ZAMAN GAZETESİNE GÖRE Fuat Avni Kimdir ?

Fuat Avni kimdir Zaman yazarı açıkladı

Fuat Avni kimdir sorusu Koza İpek Holding’e yönelik operasyon sonrası yeniden gündemde. Operasyonun ayak seslerini Twitter hesabından yazan Fuat Avni’yle ilgili son iddia ise Lale Kemal’den.
Zaman gazetesi yazarı Lale Kemal, dün Koza İpek Holding’e yönelik operasyonu bugünkü köşesine taşıdı.

Operasyonu daha önceden haber veren Fuat Avni’nin kim olduğu yönündeki iddialara bir yenisini ekleyen Lale Kemal, "Fuat Avni’nin, Amerikan casusluk örgütü CIA kaynaklı olduğuna dair artan biçimde dış kaynaklı bilgiler almaya başladım" diye yazdı.

Türkiye’nin dış kaynaklar tarafından dinlendiği ve kontrol edildiğini de iddia eden Lale Kemal, yazısına "Fuat Avni ‘dur’ diyebilir" başlığı atarak operasyonları işaret etti.

Zaman yazarı Lale Kemal’in bugünkü köşesinden Fuat Avni kimdir sorusuna verdiği yanıt ve diğer detaylar şöyle:

"…

Twitter fenomeni, her şeyi bilen Fuat Avni hesabından, haftalardır muhalif medyaya yönelik olası operasyonların duyurusu yeniden yapılmaya başlanmıştı. 7 Haziran’da seçmenin vermediği iktidar yetkisini, yukarıda belirttiğim üzere kimi siyasilerin gümüş tepside sunmasıyla birlikte AKP yeniden kendini güçlü hissedince, uzun süredir havadisleri dolaşan medya operasyonunda ortamı müsait buldu, düğmeye bastı.

Yalnız bir husus var gözden kaçırılan. Fuat Avni’nin, Amerikan casusluk örgütü CIA kaynaklı olduğuna dair artan biçimde dış kaynaklı bilgiler almaya başladım. Bu bilgiler, vatandaşlar komplo teorilerine yatkın hale getirilerek böylece her dönem olduğu gibi bu dönemde de, yaygın hukuksuzlukların örtbas edilmesinden nemalananların çıkardığı bir zırva değil.

Fuat Avni, uzunca süredir AB ve ABD tarafından da verdiği bilgilerin doğruluğuna inanılmış, kaynak gösterilen bir hesap. Bu yakından takip edilen hesabın, CIA içinde gizli bir hesap olduğu, Türkiye’de artan otoriterleşmeyi deşifre etmeyi amaçladığı intibaı çok güçlü. Zaman Gazatesi Tespiti Güçlü Bi İdaa Bence

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: