MHP DOSYASI : ÜLKÜCÜ Alaattin Çakıcı’dan Türkeş’e sert mektup

Cezaevinde ki Alattin Çakıcı’dan MHP eski genel başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Başbakan yardımcısı Tuğrul Türkeş’e yazmış olduğu mektup ortaya çıktı.Çakıcı’nın yazdığı mektupta çok sert ifadeler olduğu göze çarptı.

Alaattin Çakıcı’nın Tuğrul Türkeş’e gönderdiği mektup herkesi şaşırttı. Cezaevinde bulunan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, seçim hükümetinde yer alan Tuğrul Türkeş’e çok sert sözlerle yüklendi. MHP’nin seçim hükümetinde yer almama kararı almasına rağmen Ak Parti’den gelen teklifi kabul eden Tuğrul Tükeş’e bir mektup yazan Çakıcı ağır sözlerle Türkeş’i eleştirdi. Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde yatan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, Seçim Hükümeti’nin Başbakan Yardımcısı olan ve MHP’den ihraç edilen Tuğrul Türkeş’e çok sert bir mektup yazdı.

Tuğrul Türkeş’in "Bana saldıranlara bir bakayım dedim, kimler açıklama yapmış bakayım dedim. İki sarhoş ile üç beş tane çakaldan ibaretler. Bunlara cevap vermeyi doğru bulmuyorum" açıklamasını hatırlatan Çakıcı, bu açıklamayı yandaş medyadan okuduğunu ve bu sözlerle kendisini kast edip etmediğini de sordu.

Gazete2023 internet sitesinde yayınlanan mektupta Tuğrul Türkeş için oldukça ağır ifadeler kullanan Çakıcı, "Bölücülerle aynı yatağa girdiğin için son açıklamalarında ülkeyi ve ülkücü camiayı germe hakkını sana kim veriyor" diye yazdı.

Tuğrul Türkeş’in "soyadından başka hiçbir kerameti" olmadığını söyleyen Çakıcı, babası Alparslan Türkeş’e de değinerek "yaşasaydı seni evlatlıktan reddederdi" dedi.

ALAATTİN ÇAKICI’NIN TUĞRUL TÜRKEŞ’E YAZDIĞI MEKTUP

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE AZİZ TÜRK MİLLETİ ÖNÜNDE KAMUOYUNA SAYGILARIMLA

Aziz vatanımızın ve yaşadığımız coğrafya on yıllardır küresel güçlerin ve yerli işbirlikçilerin ihanetiyle coğrafyamızda iki devlet yok edildi. Coğrafyamızdaki Türk düşmanları batılı küresel güçler ve kuzeyimizdeki Çarlık ve Sovyetlerin devamı olan Ruslar Skyos Piest Antlaşmasındaki Osmanlıyı parçalayıp Türk ve İslamın son kulesi olan devletimiz üzerinde yıllardır kısmi baypas yapmaktadırlar.

7 Haziran seçimlerinden sonra devlet olduğunu hatırlayanlar, milli bir koalisyona geçit vermeyenler, PKK uzantısı siyasilerle seçim hükümetinde yer alan Akparti, başlatılan operasyonları kaybettiği iktidarı geri alması için mi yaptığı insanın aklına geliyor. Devletin başı demokratik parlamentoda kendisine verilen yetkinin dışına çıkarak eski sultan olma sevdası bir tutku haline geldiği açıkça anlaşılmıştır.

Partisine, geçmişine, babasına ihanet eden yezit ama senin baban ömrünü bu davaya adamıştı. Seninle merhabamız otuzbeş yılın üzerinde. O zamanda sönük, ilkesiz, babasının onurlu gücünün arkasında silik bir şahsiyet olduğunu ben ve başka kalbi inanmış dava insanları bilmektedir.

Bak efendi cevap verirsen daha ağır konuşurum. Hatırla senin için yıllar evvel bana Fethiye Kalkan’a gelenler hala hayattalar. ABD’de iken seninle konuştuklarım, aynı konu ile ilgili ses kaydın belirli kurumlarda arşivdedir. Onurunu kaybedip, yol arkadaşlarını satan, şehit polislerimizi, askerlerimizi şehit edenlerin uzantısı olanlarla bir arada olmak şehitlerimize, tarihimize, babana ihanet değilde nedir? Senin için bu kriterlerde yaşamak babası Muaviye olmayan yezitten ne farkın var

Kamuoyuna, Aziz Türk Milletine Saygılarımlar Arz Ederim

Alaattin Çakıcı

26/8/2015 1 N F Tipi Tekirdağ”

Alaattin Çakıcı (d. 20 Ocak 1953), Türk organize suç örgütü lideri. Trabzon ilinin Arsin ilçesine bağlı Fındıklı köyünde doğmuştur.

Alaattin Çakıcı, 17 Ağustos 1998’de Türk ve Avusturya polisiyle birlikte düzenlenen bir operasyonla, modacı Canan Yaka ile sanatçı Selçuk Ural’ın kızı Aslı Ural’la birlikte Fransa’nın Nice kentinde yakalandı.[1] Çakıcı’nın üzerinden Nedim Caner adına düzenlenmiş kırmızı bir pasaport ve 17 bin dolar çıktı.

İşlediği ispatlanan suçlar ve aldığı cezalar

Gazeteci Hıncal Uluç’u yaralamaya azmettirmek davasında 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.[2]

15 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Karagümrük Spor Kulübü Lokali’ne yönelik 26 Mart 2000 tarihinde düzenlenen silahlı saldırıyla[3] ilgili davada, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan 3 yıl 4 ay, müessir fiile azmettirmekten de 14 yıl 9 ay cezaya çarptırıldı. Yargıtay çete suçundan verilen cezayı onarken, müessir fiile azmettirme cezasında usul eksikliği buldu

Borsacı Adil Öngen’in arabasının kurşunlanmasıyla ilgili olarak 10 yıl 10 ay cezaya çarptırıldı

Uludağ’da, 1995 yılında eski eşi Nuriye Uğur Kılıç’ın öldürülmesi olayında azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandı ve 2006 yılında Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından önce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Kılıç’ın Çakıcı’ya söylediği "Öcalan senden daha şerefli" sözü nedeni ile tahrik indirimi yaptı ve neticede Çakıcı’ya 19 yıl 2 ay hapis cezası verdi

Derin devlet ile ilişkisi

Borsacı Adil Öngen’in kurşunlanmasıyla ilgili davaya katılan Çakıcı, yurtdışında Millî İstihbarat Teşkilatı adına çalıştığını ve hep devleti koruduğunu ama "piyon gibi" kullanıldığını öne sürdü.[5] Çakıcı, en demokratik ve gelişmiş ülkelerde bile derin devletin var olduğunu ve olması gerektiğini savundu "ama bizdekilerin cılkı çıkmış" diye ifade etti.[5] Millî İstihbarat Teşkilatı’nın eski Yurtdışı İstihbarat Başkanı Nuri Gündeş, NTV’de derin devlet konusunun tartışıldığı canlı yayında Alaattin Çakıcı’dan söz ederken, "Dinliyorsa yanaklarından öperim; eğer devlete bir hizmeti varsa…" diye konuştu. Bir dönem televizyon ekranlarında olan, Türkiye’deki derin devlet ve mafya ilişkilerini anlatmış Kurtlar Vadisi dizisindeki Süleyman Çakır karakterinin, Alaaddin Çakıcı’yı canlandırdığı iddia edilmektedir.

Halen Kırıkkale Hacılar F tipi Kapalı cezaevindedir.

15 Kasım 2014 günü hasta annesini ziyaret etmek üzere kaldığı cezaevinden çıkarılıp İstanbul’a getirildi

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: