PKK DOSYASI /// Mustafa Destici : 400 kişilik grup saldırıyı yaparken istihbarat nerede ?

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Dağlıca’daki terör saldırısını değerlendirerek, “Allah aşkına 400 kişilik PKK grubu bu saldırıyı yaparken istihbarat nerede? Hadi 3 kişinin bilgisini alamıyorsun da 400 kişilik grubun da mı bilgisini alamıyorsun?” diye sordu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Terör saldırısını lanetleyen Destici, şu ifadeleri kullandı: “Sadece PKK’yı değil, onun siyasi uzantıları başta olmak üzere bütün uzantılarını da bu saldırının ortağı ilan ediyorum. Yani hiç birisi buradan sıyrılamaz. Şirin gözükemez. PKK’yı kim terör örgütü ilan etmiyorsa ve onlarla ilişkilerini devam ettiriyorsa adı ne olursa olsun, konumu ne olursa olsun bu saldırıya ortaktırlar. Dağlıca da şehit olan Mehmetçiklerimizin kanı ellerine bulaşmıştır. Hatta sadece onlar değil, terörü çözmeyen ve bugüne gelmesine sebep olanlarda, gaflet içinde olanlarda dolaylı yoldan bu saldırının vebalini üzerlerinde taşımaktadırlar. Hepsini lanetliyorum. Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

DEMEK Kİ BUNLAR ZIRHLI FALAN DEĞİL

Destici açıklamasında, zırhlı aracın patlatıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti: “Amerikan, İngiliz, İsrail zırhlı araçları patlatılamıyor da bizim zırhlı araçlarımız patlatılıyor. Demek ki bunlar zırhlı falan değil. Yani sadece göz boyanıyor. Bunları kim imal ediyor? Kim Türk Silahlı Kuvvetleri’ne satıyor? Kim alıyor? Bunların hepsinin ortaya dökülmesi gerekir. Gerçekten bizim sorgulamamız gereken noktalardan bir tanesi de Türkiye yıllardır terörle mücadelede büyük tecrübe sahip bir ülke olmasına rağmen Türk Silahlı Kuvvetleri’miz, güvenlik güçlerimiz ve devleti yönetenler bu tecrübeyi sahaya terörle mücadelede neden kullanmıyorlar? Biz nasıl oluyor da her gün aynı şekilde vuruluyoruz? Bizim mayına karşı aletlerimiz yok mu? Bunu belirleyecek tesisatımız yok mu? Silahlı Kuvvetler’in envanterinde yola mayın döşendiğinde bunu belli mesafelerden belirleyebilecek tesisatı yok mu?”

ONLAR SİLAHLANIRKEN SİZLER NE YAPIYORDUNUZ?

"300-400 PKK’lı gruptan bahsediliyor. Nasıl oluyor da bir taburun nakli sırasında bunlar fark edilemiyor." diyen Destici, "Gelen bilgilere göre hava şartlarının kötü olduğu, yağışlı olduğu, sisli olduğundan bahsediliyor. Madem hava şartları bu kadar kötüyse böyle nakle neden ihtiyaç duyulmuştur. Bütün bunların açıklanması gerekiyor. Mehmetçiklerimiz hangi zorunlulukla karşı karşıya bırakılmışlardır. Sayın Cumhurbaşkanından ve Başbakandan itiraf gibi açıklamalar var. Deniliyor ki: “Silahlandılar, güçlendiler ve silah depolamışlar” diyorlar. Peki, milletimizin şu soruyu sorma hakkı yok mu? Onlar silahlanırken Siz ne yapıyorsunuz?” diye sordu.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: