BOP DOSYASI /// YUSUF KARACA : Ülke kurtarmak otobüs taşlamakla olmaz

Kuzenim memleketi Malatya’ya gidiyor iki gün önce. Oradan, baba toprağı köyüne gidecek. Doğup büyüdüğü beldelerin otlarını koklayacak, havasını içine çekecek. Otobüsle yaptığı yolculuk, tam anlamıyla işkenceye dönüşüyor:

Kırşehir yakınlarında “doğu arabası” diye bir güzel taşlanıyorlar. Bir Tunceli aracı paramparça edilmiş anlattığına göre. Kırşehir’i geçiyor, geliyorlar Kayseri’ye. Aman Allah’ım, ana baba günü… Polis güvenlik önlemi almış, buna rağmen taş yağıyor. Arabada bulunan kadın ve çocuklar korkup ağlıyorlar.

Keşke kuzenimin kafasına, küçük bir taş isabet etseydi. Belki kafa dank eder, biraz beni dinlerdi. Üzgünüm ama değmemiş. Kırılsaydı, içinde ne olduğunu öğrenirdik hiç olmazsa. Neyse bu işin yarı şaka, yarı ciddi tarafı. O bilir, niye öyle dediğimi.

Şimdi bu ne arkadaş?

Bu ne?

Ülke kurtarmak Malatya ve Tunceli arabasını taşlamakla mı olur? Üstelik her doğulu, kim demiş Kürt’tür diye. Hem Kürt olsa ne olur. Kürt Müslüman değil mi? Yarın gördüğümüz her sakallı IŞİD üyesidir dersek bu iş nere varır.

Doğu’da PKK yol kesiyor, batıda ajanların peşine takılmış kendini bilmezler.“PKK çevirse yolumuzu Kürtçe bilmiyoruz ne yaparız” diyen kuzenimin yolunu, kendini “Türk” sananlar kesti. Üstelik kuzenim kadar öz be öz Türk olsalar, ona yanmam.

Çekik gözlü diye Çinli yerine Koreli dövmeye “Milliyetçilik” derseniz olacağı bu.

Geçen “Kürt” diye dükkânı yakılan ailenin evladının şehit olduğu ortaya çıktı. Bu kalabalıkları her kim harekete geçirdiyse, bilsinler ki BOP yolunda kullanılıyorlar. Büyük İsrail’e, “yiğit oğlanlık” yapıyorlar. Çünkü olay “Büyük İsrail” olayı, proje, “Büyük İsrail Projesi” … Yani Büyük Ortadoğu Projesi…

Birileri tamda ABD ve İsrail’in istediğini yapıyor. Hem de ona karşıymış görünerek. Eğer bölünmeye karşıysanız, neden insanları zorla ve benimsemedikleri bir tarafa itiyorsunuz.

Adamın biri kırk yılda bir bir kere camiye gitmiş. Gittiği cami de, Hz. Hüseyin’in şahadeti vaaz veya hutbe konusuymuş. Ömründe ilk defa dinliyor, böyle bir konuyu. Dışarı çıkar çıkmaz, önüne çıkan ilk insanın boğazına yapışmış:

Ulan Yezit, Hüseyin’e neler yapmışsınız öyle!..

Adamcağız boğulacak nerdeyse. “Yapma biz kardeşiz, senin bu dediğin on dört asır önce olmuş, bana kıyma… “diye yalvarmış. O da, “ne zaman olursa olsun bana ne, ben yeni duydum” demiş.

Şimdi kıymetli dostlar!

Ülkenin bölündüğünü, yeni duymuşlar var anlaşılan. Ülke yeni değil, “yüzde 10 seçim barajı” geldiğinden beri bölünme sürecine girdi. Ülke, Mahmut ağanın bostanı değil ki bir günde bölünsün. Ülke 1980 İhtilalı, 28 Şubat Süreci, AKP Süreci ve en son Açılım Süreci ile bölündü, bölünüyor. Şimdi de kafa ve gönüllerde bölünüyor.

Otobüs taşlayanların AKP-MHP patentli oldukları, çıkardıkları işaretlerden anlaşılıyor. Taşlayıcıların ya dört parmakları havada, ya iki parmakları… Ya Rabia kod adlı Masonik işareti çakıyorlar, ya uyduruk kurt işareti. Bazılarının Osmanlı Ocağı, bazılarının Ülkü Ocağı üyeleri oldukları önemli iddialar arasında…

Ocaklarını bilmem ama yetiştikleri kucakları hiç yerli değil. O kucak, kesinlikle Müslüman Türk kucağı değil. Müslüman Türk’ün kucağında, kardeşi kardeşe kırdıracak fitne oyunları çıkmaz. Müslüman’ın evi işaretlenmez “alevi” diye. Otobüsü taşlanmaz, doğuya gidiyor diye.

Doğu’yu zihinlerinde vatan toprağı görmeyip, üzerindekileri boğmaya kalkmak, itmeye çalışmak, kesinlikle MOSSAD fitnesidir. Doğu’da sokağa çıkma yasağı ilan edip, batı da vatandaşa ülke insanını taşlatmak, yerli bir ocağın işi olmasa gerek. Olsa olsa, CIA ocağı üyeleridirler.

İstedikleri kadar ocak isimlerinin önüne “Osmanlı”, “Türk” veya “Müslüman” ibaresi eklesinler, boş. BOP’a “Arap Baharı” dediler ne oldu? Dünyayı BOP götürüyor. “Açılım”a “kardeşlik projesi” demişlerdi, şimdi kalleşlik olduğunu kendileri itiraf ediyorlar.

Ülke kurtarmak, otobüs taşlamakla olmaz.

AKP’nin yüklenici firma görevi gibi üstlendiği BOP’u görmekle ve gereğini yapmakla olur. Ve bu AKP’ye, sağ ve sol koltuk değnekliği yapan özürlü muhalefete, ölümüne destekle de olmaz. Hepsinin panzehiri, Haydar Baş Projeleri’ne sarılmak ve uyarılarına kulak vermekle olur.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: