PKK DOSYASI : HDP’li Zeydan, PKK’ya istihbarat mı sağlıyor ??

HDP milletvekili Abdullah Zeydan Dağlıca’daki hain saldırı yaşanmadan önce Dağlıca taburunu ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Terör örgütü PKK’nın Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde gerçekleştirdiği kalleş saldırıda 16 asker şehit olmuş, 6 asker de yaralanmıştı. 7 Haziran’dan sonra çözüm sürecini baltalayan eylemlerine başlayan terör örgütüyle arasına bir türlü mesafe koyamayan HDP’nin Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan’ın 19 Haziran’da Dağlıca Taburu’na giderek incelemelerde bulunduğu ortaya çıktı.

7 Haziran’dan bu yana hain saldırılarını devam ettiren terör örgütü PKK, onlarca askeri, polisi ve sivili şehit etti. Yapılan hava harekatlarıyla ağır darbe yiyen terör örgütü, 6 Eylül’de de Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlıDağlıca bölgesinde zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayını uzaktan kumandayla patlatmasıyla 16 askerin şehit olmasına sebep oldu.

HDP’Lİ ZEYDAN DAĞLICA TABURU’NDA!

Türkiye şehit haberleriyle ayağa kalkarken PKK ile arasına bir türlü mesafe koyamayan HDP’nin Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan’ın çatışmaların devam ettiği 19 Haziran’da, Demokratik Toplum Meclisi, HDP, DBP, DTK, İHD yöneticileri ile birlikte incelemelerde bulunmak üzere Dağlıca Taburu‘na gittiği ortaya çıktı.

ASKERİ YETKİLİLER GÖRÜŞMEDİ

Askeri yetkililerin yerlerinde olmadığının belirtilmesi üzerine HDP’li Zeydan, gazetecilre açıklamalarda bulunarak "Askeri yetkililer bizimle görüşmedi ama biz onların orada olduğunu biliyoruz.’’ demişti.

NEDEN GİTTİLER?

HDP’li Zeydan’ın çatışmaların devam ettiği süreçte Dağlıca taburuna yaptığı ziyaret kafaları karıştırdı. Daha önce de saldırılara maruz kalan ve en son 16 askerimizi şehit verdiğimiz Dağlıca’ya yapılan bu HDP ziyareti akıllara‘‘Dağlıca’ya niçin gittiler?’’ sorusunu getirdi.

SÖZDE ÖZERKLİK İLANLARI

PKK terör örgütüyle mücadele kapsamında yapılan askeri operasyonlar devam ederken, HDP’li belediyelerin, terör örgütü militanlarını maaşa bağlayarak örgütün kanlı eylemlerini finanse ettiği ve Belediye imkanlarını PKK’lı teröristlerin kahpe saldırılarına tahsis ettiği ortaya çıkarılmıştı. Kandil’in talimatıyla şehirler savaş alanına çevrilirken HDP’li belediye başkanları ve yöneticiler de sözde özerklik ilan etmişlerdi.

ZEYDAN: PKK SİZİ TÜKÜRÜĞÜYLE BOĞAR

PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarının Türk savaş uçakları tarafından bombalanması üzerine yapılan protesto gösterisinde konuşan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, "PKK, Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar" demişti.

YÜKSEKDAĞ: SIRTIMIZI PYD’YE DAYIYORUZ

Aynı süreçte HDP eş genel başkanı Figen Yüksekdağ‘dan önemli bir itiraf gelmişti. Yüksekdağ, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG ile bağlarının olduğunu söyledi. Yüksekdağ, "Biz sırtımızı YPJ’ye, YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz" dedi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: