MİT DOSYASI /// VELİ AĞBABA : MİT, kişisel istihbarat teşkilatı olmuş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “AKP’nin milletvekili adaylarının paralelci olup olmadığını araştıran, İnsanların sosyal medya paylaşımlarını takip eden MİT, PKK’nın yollara döşediği mayınları araştırmıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Doğanşehir’e bağlı Eskiköy, Çığlık, Şatıroba, Çömlekoba, Güroba, Topraktepe, Yokoru, Fındık, Çavuşlu, Polat, Dedeyazı, Karaterzi, Yuvalı ve Suçatı mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla uzun süre sohbet etti.

CHP, İZİN VERMEYECEK

7 Haziran seçimleri sonrasında yaşanılan gelişmeleri değerlendiren CHP Milletvekili Ağbaba,”Biz 7 Haziran seçimlerinde halkımızın verdiği mesajı almaya çalıştık. Türkiye’nin istikrara kavuşması, barış içinde, huzur içinde yaşayabilmesi için üzerimize düşen çabayı göstermeye çalıştık ama Saray buna izin verilmedi. Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi kendi partisi gibi yönetmeye çalışıyor.Kendine sadakatle bağlı insanlarla bu işi yürütmeye çalışıyor. Türkiye, Tayyip Erdoğan’ın istediği şekilde yönetilmeyecek. CHP buna izin vermeyecek.” Dedi.

TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMÜLECEK

“Dünya’nın hiçbir ülkesinde, hiçbir siyasi parti oyları düşmeye başladıktan sonra tekrar seçim kazanamamıştır” diyen Ağbaba, “ AKP, 1 Kasım seçimlerinde ağır bir darbe yiyecektir. Ne kadar gerginliği tırmandırsalar da, ne kadar yoksul çocukları ölüme gönderseler de Erdoğan ve AKP bu seçimlerde istediği sonucu alamayacaktır. Dünyadaki tüm diktatörler gibi o da basına baskı yapıyor,siyasi partilere baskı yapıyor. Kendi gibi düşünmeyen herkese baskı yapıyor. Türkiye’de hiçbir zaman yaşanmayan şeyler yaşanıyor. Aralarında Malatya firmalarının da olduğu Doğu illerinden giden otobüs firmalarına saldırılar düzenleniyor. Hiçbir zaman bu kadar ırkçı dalga , bu kadar bölücü dalga yaşanmamıştı. Ama bunlar da AKP’nin iktidarda kalmasına yetmeyecek. Tayyip Erdoğan’ın partisi er geç tarihin çöplüğüne gömülecek.”ifadelerini kullandı.

KİŞİSEL İSTİHBARAT TEŞKİLATI

Türkiye’nin seçimlerden sonra olağanüstü bir dönemle karşı karşıya olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Artık 10’ar 10’ar şehit haberi geliyor. Dağlıca’da 16 asker,Iğdır’da 13 polis güpegündüz şehit ediliyor. Terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Saldırıları PKK yapıyor, ama bunun en büyük sorumlusu hükümettir. Dünya’nın her yerinde istihbarat teşkilatları var. Bu teşkilatlar, halkın , devletin güvenliğini sağlamak için çalışıyor. Türkiye’nin Milli İstihbarat Teşkilatı denilen kurumu Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel kurumu haline gelmiş. MİT, AKP’nin milletvekili adaylarının paralelci olup olmadığını araştırıyor.İnsanların sosyal medya paylaşımlarını takip edip, Tayyip Erdoğan’a hakaret yapılıp yapılmadığını inceliyor.Hiç kimse döşenen mayınları bulmak için çalışmıyor, eylemlerle ilgili işlem yapmıyor. MİT, kişisel istihbarat teşkilatı olmuş” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE VE ORTADOĞU’YA BARIŞ CHP’YLE GELİR

Ağbaba,1 Kasım seçimlerinin ardından sadece Türkiye için değil Ortadoğu’ya da barış gelmesi için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyaç olduğunu belirterek, Türkiye’ye huzurun CHP’nin iktidarın ana gövdesini oluşturacağı bir yapıyla sağlanacağını kaydetti.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: