PKK DOSYASI : Cizre’de istihbarat oyunu

Türkiye, Cizre provokasyonunu yaşarken pek de yabancısı olmadığı bir gerçekle bir kez daha yüzleşti. Gazeteci görünümündeki ajanlar …

Bütün gözlerin Cizre’ye çevrildiği günlerde bölgedeki ajanların artışı istihbarat birimlerinin dikkatinden kaçmadı.

Ajanlar özellikle gazeteci kimliğini kullanarak Doğu ve Güneydoğu illerinde terör örgütüne adeta istikamet çiziyordu.

PKK terörünün arka planında hep bir üst akıl göze çarpıyordu.

Suriye’de IŞİD’e karşı kullanılması için PYD’ye gönderilen AB menşeili bazı silahların Türkiye’ye sokularak son saldırılarda kullanıldığı belirtiliyor. Güvenlik birimlerinin etkisiz hale getirdiği teröristlerin üzerlerinden çıkan silah, mühimmat ve bazı dokümanlar incelemeye alındı. Yaralı olarak ele geçirilen PKK’lı teröristler ile silahlarıyla teslim olan teröristlerin verdiği ifadeler de Avrupalı ajanların PKK’lı militanları askeri ve stratejik yönden eğittikleri, silah, mühimmat ve belge ve bilgi verdiklerini ortaya çıkardı.

Üstelik bunu söyleyen Rus KGB ajanı Mihail Şikodrin idi.

KGB’de görev yaparken birçok kez Türkiye’ye gelen Mihail Şikodrin, yaptığı açıklamada, özellikle son dönemde artan terör saldırıları ve Avrupa’nın güdümündeki HDP’nin iç savaşa zemin hazırladığını belirtti ve bu konuda uluslararası birçok ajanın devrede olduğuna dikkat çekti. Şikodrin, Türkiye’de iç savaş çıkarmak isteyenlerin de para dağıttıklarını söyledi.

Son günlerde bölgede ajanlık yapan bir çok gazeteci yakalanarak sınır dışı edildi.

Hollandalı ajan Geerdink sınır dışı edildi

Hollandalı gazeteci kılıklı ajan Geerdink sınır dışı edilmek üzere yabancılar şube müdürlüğüne teslim edildi.

22 Ağustos ile 20 Eylül tarihlerinde, "özel güvenlik bölgesi" ilan edilen Yüksekova’nın Gürkavak bölgesine girerek "barış çadırı" adı altında kamp kuran ve 5 Eylül’de "terör örgütüne yardım etmek" suçundan gözaltına alınan 32 kişiden Hollandalı gazeteci Geerdink’in sınır dışı edildi.

İki İngiliz ajan gazeteci sınır dışı edildi

Diyarbakır’da serbest bırakılan İngiliz gazeteciler Philip Gingell Hanrahan ile Philip John Pendlebury sınırdışı edildi.

Bu kişilerin kaldığı otel odasında PKK/KCK terör örgütlerine bağlı bulunan oluşumların kısaltmaları ve İngilizce açılımlarının yazılı bulunduğu ajanda ele geçirilmişti.

İki gazetecinin terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarının silahlı, el yapımı bomba ve molotofkokteyli hazırlarken görüntülerini çektiği tespit edilmişti.

Cizre’de bir Fransız ajan eksikti

Fransız gazeteci Matthieu Delmas, sosyal medya üzerinden Şırnak’ın Cizre ilçesinde devletin sivilleri, çocukları öldürdüğü yönünde prokovatif paylaşımlarda bulunuyor. Paylaşımları gazeteciden çok ajan olduğu intibahını uyandıran Delmas’ın yazdıkları sınır dışı edilen Hollandalı ve İngiliz gazetecileri hatırlattı.

Cizre’deymiş ve olan biteni gözleriyle görmüş gibi anlatan Delmas, yazdıklarını onaylamak için de nereden alındığı bilinmeyen fotoğraflar da yayınlıyor.

Delmas, bu paylaşımlarıyla milleti devlete karşı örgütlemeye ve iç savaş çıkarmaya çalışıyor. Ajanlık olarak değerlendirilen Delmas’ın bu hareketleri daha önce Diyarbakır ve Hakkari’de yakalanmış yabancı gazetecileri akla getirdi.

İngilizler Türkiye’de iç savaş ilan etti

İngilizler her fırsatta Türkiye aleyhinde haber yapmaya ve algı operasyonlarına devam ediyor. Economist dergisi son sayısında askerlerle PKK arasındaki savaşa artık sivillerin de dahil olduğunu ve Türkiye’de bir iç savaşın yaşandığını yazdı. Financial Times gazetesi ise HDP’yi mazlum bir parti gibi göstererek devlet tarafından her taraftan kuşatıldığını iddia etti.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: