ERGENEKON DOSYASI /// ERDAL ŞİMŞEK : Global Ergenekon ve AK Parti /// TARİH : 2012

Erdal Şimşek
Milat

Analiz etme yeteneğimi fark ettiğim günden beri Türkiye’deki “köklü değişim” veya “değişim” teşebbüsleri olduğunda inanılmaz olaylar yaşanıyor.

Örneğin, Türkiye Kapitalizme eklemlenmesi ve Piyasa Ekonomisinin yaşam alanı oluşturulması için ta 1976’dan itibaren teknik alt yapısı hazırlanmaya başlanmıştı.

Sağ-Sol, Alevi-Sünni, Türkçülük-Kürtçülük çatışmaları birden başlamış, aynı sofrada iki kardeş oturamaz hale gelmişti.

Ve tamı tamına 4 yıl bu ülkenin insanı birilerinin kurguladığı oyunda beyin tutulması yaşayıp katil rolü oynayarak birbirini boğazladı.

Günde ortalama 25 tane genç öldürülüyordu bu ülkede. Derken 12 Eylül gecesi sabaha karşı darbe oldu. Gıkını çıkaran olmadı. Herkes teslim oldu. Sol gelenekten geldiğim için iyi bilirim, bizimkiler ordu sayısının en az üç katı silahla donanmışlardı. Bizimkiler dediğim, bütün sol örgütler, sendikalar, meslek odaları, örgütler…

Sonra bir baktık ki, Yunanistan’ın NATO’nun silahlı kanadına üye olmasına Türkiye onay veriyor.

Akabinde, darbeci faşist Evren’in yoldaşı, darbedaşı Pakistanlı Ziya ül Hak, düşmanı olduğu Afganlı “mücahit”lere bağrını açmış.

Afganistan’da Amerika, Müslümanları Sovyet Rusya’ya karşı eğitiyor, silahlandırıyor ve hatta Cihad Baronları oluşturuyor.

Ne oluyoruz derken, bir bakmışız Ziya ül Hak nam Pakistanlı darbeci, Atom Bombası’na sahip olmuş.

Tam Kürt meselesine çözüm aranırken bir bakıyoruz çözümü öneren cumhurbaşkanı, doktorsuzluktan ölüyor.

Bask Modeli diye havada bir çift söz eden Tansu Çiller, alel acele Sadaret koltuğundan indiriliyor.

Çevik bir ve çetesi Türkiye’yi cehenneme çevirmeye için için hazırlanırken uzun saçlı sopalı türedi tipler meydana çıkıyor.

AK Parti, çetelerle hesaplaşacağını söyleyince Cumhuriyet Mitingleri adı altında darbe teşebbüsleri yapılıyor.

Ordu modernize edilsin dendiğinde, bir kısım subay ve general iş tutarak çete yapılanmaları ile darbe teşebbüsüne girişiyorlar…

Hülasa, ülkede ne zaman “toplumsal çıkarlar” adına bir adım kim tarafından atılırsa atılsın mutlaka ülkeye bir haller oluyor.

Şubat ayından beri Türkiye’de yeni bir haller olmaya başladı.

İstanbul Emniyet’indeki rutin tayinlerden hükumete şamarı çaktı bizim mahalle. Ne var ki bunun da bir fos olduğu ortaya çıktı.

Akabinde de ÖYM’ler üzerinden hükûmete vurulmaya başlandı. Vurulma kelimesi çok masum kalır. Resmen “şamar oğlanı”na çevrildi bizim mahalle tarafından. Ben de dâhil, eli kalem tutan hepimiz ensesine tokadı yapıştırdık AK Parti’nin

Ancak çıkan yeni yasa ile birlikte ÖYM’ler kaldırılıyor ama konunu uzmanı mahkeme sayısı arttığı gibi, bunların yetkileri arttırılıp kontrollü güç haline getiriliyor.

Terör zanlılarının takibi ve gözaltı süresi ile ilgili savcılık ve kolluk kuvvetlerine inanılmaz yetki ve güç veriliyor. Ama bir o kadar da kontrolleri sağlanıyor.

Ve bir haftadır Hatay’ın Dörtyol ilçe emniyet müdürünün tamamen hukuki olan (fakat eksik) bir faaliyeti yüzünden kelimenin tam anlamı ile AK Parti’ye operasyon yapılıyor. Operasyonu yapanlar o kadar pervasızlar ki, açık adres belirtmekten de çekinmiyorlar.

Taraf gazetesi merkezli yürütülen operasyonların üzerindeki sis perdesini araladığımızda Global Ergenekon’u, yani Siyonist operasyonu; Siyon Yıldızı’nı çok rahat görebiliyoruz.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde yeni bir atama yapılınca, Esastan bir operasyon yine bu gazete merkezli devreye kondu. Hesaplamalara baktığımızda, bahse konu olan emniyet müdürü görevinden alınırsa, yerine gelecek olan tam bir Global Oyun’un meftunu.

Ak Parti’ye yapılan bunca saldırının sebebi ne peki?

Sebebi çok açık. AK Parti, kimsenin hayal edemeyeceği (ama yine de eksiklikleri olacaktır) demokratik bir anayasa çalışması yaptı. Metni gördüm. Bu anayasa metni, yeni yasama yılında Meclis’e sunulacak. O paketin Meclis’te kabul görmesi durumunda, Yerel Ergenekon gibi Global Ergenekon’un da çanına ot tıkanacaktır.

AK Parti’ninin yanında yer alan, iman hakikatleri ile hak ve hürriyet mücadelesine ömürlerini feda eden güzel din kardeşlerimin Global Ergenekon’un değirmenine su taşımaları yüreğimi paralıyor.

Sorarım size, hangimizin kardeşi ateşe deryasına atlarken yüreği pare pare olmaz ki…

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: