İLLUMİNATİ DOSYASI : İllüminati 8 – Hızlandırılmış Yahudi Tarihi

Arabamın yanında birkaç lise öğrencisi, tarih hocalarına soru soruyorlardı; “Hocam, Mayaların takvimi 2012 de bitiyormuş, 2012’de kıyamet kopacak diyorlar sizce doğru mu?”

Tarih hocalarının cevabı aynen şöyle oldu; “Fi tarihinden kalma şeyleri boş verin çocuklar!..

Her zaman böyle bir hoca olmak istemiştim. Kafamda kurduğum hoca idolü buydu ama bir türlü olamıyordum. Az önce duyduğum cevabı kullanmak için can atıyordum. Arabaya atlayıp okula çıktım. Kapıda eski öğrencilerimizden Birkan beni karşıladı; “Hocam nasılsınız?” diye sordu.

Boş ver Birkan fi tarihinden kalma şeyleri” dedim. Artık rahatlamıştım.

“Hocam daha yeni sordum!” dedi Birkan şaşırarak…

Anlatıcının güncelerinden

“Sanki gençlere kendi tarihimizi öğrettik de Yahudi tarihi kaldı” diye bana kızmakta çok haklısınız. Şu an yeni nesil nerden gelip nereye gittiğinden bihaber bir şekilde ortalıkta dolaşmakta ve modern köleler olarak birer tüketim makinesine dönüşmüş durumdalar.

Aslında bu makalede anlatmaya çalışmak istediğimiz şey Yahudi tarihinden çok Peygamberler tarihi olacak. O yüzden ilerleyen konuların daha iyi anlaşılması için bu konu hakkında okuyucuların bir ön bilgiye sahip olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Mevzu tarih olduğu için anlatımı biraz esneteceğim ve eğlenceli hale getireceğim, değilse Lisedeki tarih hocaları gibi anlatırsak konuları, öğrenciler Osmanlı devletinin çökme sebebini Çinli Prenseslere bağlayabilirler.

Baba, illüminati okumaya geldik, fi tarihinden kalma şeyleri anlatıyorsun, beynimizi doldurdun, içine ettin, biz gelişime kapalıyız emmiiii” diyen tayfa okumasın, verdiğim bilgilerin hiçbiri boşa değil, uzun soluklu bir yazı dizisi olacak ve sonunda kafanızda bazı şeyler, bir puzzle gibi birleşmeye başlayacak, buna emin olabilirsiniz.

Başlayalım artık…. (Not: konunun daha iyi anlaşılabilmesi için bir önceki yazımızı okuyunuz!.. http://bostanciogludevran.wordpress.com/2012/05/13/illuminati-7-orta-dunyanin-tarihi-ve-sayilar/)

Bu Sami ırkı (arap ve yahudiler) garip bir ırk, hırçın, inatçı, duygusal, kıskanç bir ırk. (Biraz ırkçılık yaptım kusura bakmayın!..) Sümerler Mezopotamya’da güçlenip zenginleştikten sonra Sami ırkı akın akın oraya göç ediyorlar. Zamanla Sümerler içinde çoğalıp devletin içine ediyorlar ve yıkıyorlar. Daha sonra Arap ve Yahudi kültürünün temeli olan Akad devletini kuruyorlar. Sümerlerin dini şehirleri olan UR ve URUK şehirlerinin benzerleri orta doğuya yayılıyor. Urfa şehri de bu şekilde kurulmuş, zamanın dini merkezlerinden biridir. Hz. İbrahim’in babası Azer ise bölgenin dini lideriydi. Azer’in babası değil onu yetiştiren amcası olduğu konusunda çeşitli rivayetlerde mevcuttur fakat Kuran’da “babası Azer’e” ifadesi kullanıldığı için Babasının ismi Azer olarak kabul edilmelidir. (Azer deyince aklınıza ilk Azer Bülbül geldi demi? Hadi saklamayın !.. )

(Günümüzde tüm Avrupada ve gelişmiş batı ülkelerinde, Anti-Semitizm, yani Yahudi düşmanlığı, kesinlikle yasaktır ve çok ağır cezaları vardır. Mesala Fransa’ya gidip Eyfel kulesinin altında, yada Şanzelize (Champs-Elysees) meydanında “orospu çocuğu Fransızlar” diye bağırsam kimse bir şey yapmaz, yapamaz ama “Yahudiler kötüdür” desem bile hemen hapse atarlar…)

Hz. İbrahim sürekli gerçek tanrıyı arıyor ve en sonunda onu tefekkür yoluyla buluyor. Zamanın ibadethanesi olan ziggurat’a dalıyor ve putları kırıyor. Milletle alay ediyor ama deli Nemrut ceza olarak ateşin içine atıyor onu. Ama ateş İbrahim’e zarar vermiyor. Ateşin suya dönüştüğü kabul ediliyor, bugün Urfa’da bulunan balıklı gölün o zamandan kaldığı da yerel halk arasında yaygın bir inanıştır.

O zamanlarda cahil halk putlarla ifade edilen tanrılara taparken, rahip sınıfı şeytana tapmaktaydı. Bunu da Kuran’ı kerimden açıkça anlayabiliriz;

“Babacığım! Şeytana tapma! Çünkü şeytan Rahmân’a isyankâr olmuştur.” (Meryem/44. ayet)

(Nemrut Dağı Tapınağı yıkılmadan önceki hali)

Hz. İbrahim o bölgeyi terk etti. Eşi Sarah’dan çocuğu olmayınca, Sarah’ında izniyle Hacer ile evlendi ve İsmail adında bir çocuğu oldu. Daha sonra Allah’ın izni ile, ilerleyen yaşlarına rağmen İshak adında bir çocukları daha oldu. İshak bugünkü İsrailin olduğu yere yerleşti ve soyu orada gelişti, İsmail ise Ürdün’ün güneyi, Arabistan bölgesine yerleşti ve soyu orada gelişti. Buradan şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor. Bu gün Yahudilerin nefret ettiği Araplar aslında onların İsmail’den öz kardeşleri.

(Tabloda İsrailiyat tarafından peygamber olarak nitelenen, Joshua, Samuel, Daniel ve bir çok peygamber eklenmemiştir, Kuranda açıkça belirtilen peygamber listelenmiştir.)

QYukarıdaki tablodan da görüldüğü üzere Hz. Muhammed’e kadar olan tüm peygamberler İshak’ın soyundan gelmekteler. Modern anlayışa göre Yahudilerin soyu Yakup ile başlar, Yakup’un diğer ismi İsrail’dir. Yakup’un 12 çocuğu vardı, büyük oğulları Yusuf’u kıskanıp kuyuya atıyorlar, köle tüccarları onu Mısır’a götürüp satıyorlar. Daha sonra Yusuf orada idareci oluyor ve diğer kardeşleri de oraya gelerek yerleşiyor. Böylece Mısırda Yahudilerin 12 kabilesi oluşuyor. Daha sonra gelen Firavunlar İsrailoğullarını köle olarak kullanmaya başlıyorlar, ta ki Hz. Musa onları oradan kurtarmaya gelene kadar. Hz. Musa İsrail oğullarını eski yurtları olan Filistin’e götürmek istiyor ama nafile, Daha sonra Joshua peygamber önderliğinde Filistine giriyorlar ama tekrar sürülüyorlar. Davut peygamber zamanında tekrar Filistin’i yurt ediniyorlar.

(Kral Süleymanı Simgeleyen kolye)

Süleyman a.s. zamanında güçlü bir devlet kuruyorlar. Daha sonra Babilliler dalıyor bunlara, ondan sonra güçlenemeden, Roma devleti dalıyor bunlara. Romalılar ne yaptılarsa bunların fesatlığını, hainliğini önleyemiyor. Gemilere doldurup Avrupa, Hindistan, kuzey Afrika, Anadolu’ya bunları göçe zorluyorlar. Bunlar yaklaşık 2000 yıl boyunca yersiz yurtsuz yaşıyor. 1800 lü yıllarda tekrar organize oluyorlar, Sionizm hareketini başlatıyorlar. 1920’li yıllardan başlayarak Filistinden arazi alarak oraya yerleşiyorlar. 1947 yılında İsrail devletini kuruyorlar.

(Hazreti Davut’un yıldızı, Bugün İsrail bayrağı olarak kullanılan simge, 6 köşeli olduğuna dikkat ediniz!…)

Yazan: ARMARIEL

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: