İLLUMİNATİ DOSYASI : İllüminati’ye Giriş

Sana İllüminati’den soruyorlar, de ki:

Bu İllüminati meselesi öylesine karmaşık bir mevzu ki, neresinden başlasam, nasıl anlatsam bir türlü karar veremiyorum. Ne zaman İllüminati mevzusunu birilerine anlatmaya kalksam, hep ilginç cevaplarla karşılaştım. Tartışma alanım hep karşıdakinin dünya görüşü ile kısıtlandı. Mesela konuyu dini duyguları ağır basan birine anlattığımda;

– Ya boş ver onları, kıl beşini boş ver peşini

Ulusalcı birine anlattığımda;

– Atatürk ilke ve inkılâplarından ayrılma

Sosyalist birine anlattığımda;

– Önemli olan halkların kardeşliği

İçen birine anlattığımda;

– S.ktir et, senin taşağın sağ olsun, çek şuradan bir yudum rakı,

Dünya s.kine, ahiret taşağına gençlere anlattığımda

– Chok khafana takma, tantuni ye geçer

Şeklinde cevaplar aldım.

Konuyu araştıran birkaç tane açık zihinli (open-minded) kişi ise belli bir süre sonra internetten edinilen (çoğu uydurma) bilgiyle yetinerek kaldılar. Hatta tereciye tere satmaya kalkanlar bile oldu. Sonuç olarak şunu diyebilirim ki internette dolanan verilerin çoğu uydurma. Birçok kanaldan beslenen bu mevzu, artık sulandırılmış bir vaziyette, ortalıkta dolanıp durmakta.

Peki, yalan mı İllüminati? Kesinlikle gerçek, fakat internetten edinilen bin bir türlü bilginin gerçekliği tartışılır. İllüminati’yi ya da gizli dünya devletini anlamak için öncelikle tarih bilgisine sahip olmamız lazım; Sümerler, Mısırlılar, Asurlular, Akadlar, Babiller, Hititler vb. ve bunların mitolojik hikâyelerine göz atmak bile gerekir. Çünkü binlerce yıldır, zaman zaman etkisini kaybetse de gizli bir dünya örgütü mevcuttur. Yine İsrailiyat dediğimiz Yahudi dini ve tarihini araştırmak gerekir. Bunun yanı sıra Roma tarihi ve Hıristiyanlık bilgisine de sahip olmak gerekli. Eski yunan ve pers mitolojileri de konuyla ilgili oldukça fazla bilgi içermekte. Hatta işin ucu Yunanlıların Hermes, Mısırlıların Toth, Müslümanların İdris peygamber, Yahudilerin Enok olarak adlandırdığı kişiye kadar dayanmaktadır. Enok’un Mısırda piramitleri inşa etmesi ve dünya üzerinde 10 büyük şehir kurmasından sonra kurulan bilge kardeşlikler (brotherhood) bugünün mason yada diğer kardeşliklerinin temeliydi aslında. Bu Enok mevzusu uzun biraz hakkında günlerce konuşabilirim ama yazarsam kimse okumuyor.

Enok’un eski Mısıra bıraktığı adetler, oradan Yahudilere, Yahudilerden Avrupa’ya ve dolayısı ile Hıristiyanlara bulaştı. İslamiyet orta doğuda güçlenince zamanın İslam âlimlerine (bana göre filozoflarına) bile bulaştı. Haçlılar Kudüs’ü işgal edince bu ezoterik(gizlemli) bilgiler Yahudiler ve Müslümanlardan(Şia’nın İsmailiye kolu) Tapınak şövalyelerine geçti. Kudüs Müslümanların eline geçince, Tapınakçılar Avrupa’da güçlendiler. Fransa kralı 1300’lü yıların başında Vatikan ve Hospitalier Şövalyelerini arkasına alarak bunları katletti. Bir kısmı İngiltere ve Portekiz’e kaçarak gizlice örgütlenme kararı aldılar.

Bu örgütlenme yüzyıllar boyunca sürdü. Vatikan’la olan amansız mücadeleleri 18. Yüzyıla kadar sürdü, Tarikat kendine yeni bir açılım buldu, Amerika. Bu yeni ülke taze bir kan gibiydi. Amaç yeni dünya düzeniydi artık, binlerce yıllık geçmişe dayandırılan bir gelenekti onlar için. Kökleri Mısır’a dayanan bir gelenek.

Zamanında Firavun demişti ki rahiplerine “Öyle bir düzen kurmalıyız ki kölelerimiz kendilerine yapılanları bile düşünemesin”. Sanırım içinde yaşadığımız dönemde çok farklı değil. Bu konu açılmışken bu bilgiyi de buraya iliştirmeden geçemeyeceğim, Kuran’ı kerimde en çok bahsi geçen konu, Mısır, Firavun ve Musa a.s konularıdır… Tesadüf mü sizce?!

Bu yazının devamı gelecek ama sizin yorumlarınıza göre…

Yazan: ARMARIEL

Benden eklenti: İllüminati kelime anlamı olarak Aydınlanmışlar demektir. Simgeleri Üçgen Piramit ve Göz şeklindedir. Sloganları “All in the eyes” dir. Yani göz her yerde ve sizi izliyordur. Bugün Diyarbakır’ın merkezinde bile İllüminati gözünün bulunduğu heykel vardır. İllüminati genelde sembol ve simgelerle mesajlar verirler. Nedir amaçları? Amaçları yeni bir dünya düzeni oluşturmaktır. Medyasından tutun, merkez bankasına kadar hepsi onların elindedir. Gelecek yazılarımızda bunları daha detaylı şekilde yazacağız. Sembollerinin nerede bulunduğundan tutun, adamlarının kim olduğuna kadar yazacağız… Armariel’in eşsiz tarih ve dini bilgisi bunları daha iyi açıklayacaktır.

Reklamlar

Etiketlendi:

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: