GÖÇMEN DOSYASI : Aktivistiz dediler ama ajan çıktılar

Edirne’ye yürümek isteyen Suriyeliler’i kışkırtan 2 kişinin Alman istihbaratı BND, diğerinin ise Fransız istihbarat teşkilatı DSGE’ye çalıştığı ortaya çıktı.

İstanbul’dan Edirne’ye yürümeye çalışırken Esenyurt’ta polisle mülteciler arasında yaşanan arbedede gözaltına alınan 5 kişinin sorgusunda inanılmaz detaylara ulaşıldı. Gözaltına alınanlardan birinin Alman istihbarat teşkilatı BND’ye çalışan Nora Sophia, diğerinin ise Fransız istihbarat teşkilatı DSGE’ye çalışan Lecaılle Charlotte olduğu tespit edildi. Diğer 3 kişi ise mültecilerle beraber yaşayan ve bu ajanlar tarafından yönlendirilen Suriyeli M. Fares, A. Fares A. Sakkal olduğu belirlendi.

DEŞİFRE OLDULAR

İstanbul’da mültecilerin arasına sızan ve polise taş atarken yakalanan Alman ve Fransız kadın ajanların, Suriyeliler’i kışkırttıkları anlaşıldı. Polis tarafından deşifre edilen iki ajanın 2013 yılından beri sık sık Türkiye’ye giriş yaptıkları, Gezinin öncü gruplarından ‘anarşistlere’ katıldıkları kamplarda direktifler verdikleri belgelendi. Mültecileri kışkırtmak için de görevlendirilen ajanlar, DHKP-C üyesi biri yabancı biri Türk şüpheli ile uzun süredir irtibatlı olduğu tespit edildi. Alman Nora Sophia ve Fransız Charlotte Lecaılle’nin, mültecilerin arasına kolaylıkla sızmak için, Suriyeli Muham-med Fares aracılığı ile Gezi olayları sırasında ajanlık yapan ve Suriyeli mültecilerle ilgili bir derneğin yönetimlinde bulunan Rezzak’a ulaştığı öğrenildi. Sorgularının ardından Yabancılar Şube Müdürlü-ğü’ne teslim edilen ajanlar sınır dışı edilecek.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: